scorecardresearch

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER ÖRNEK OLDU! 'ENGELLİLERLE 5 DAKİKA'

26 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 10 gün önce
DilTürkçe
Açıklama
Amisos 55 Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında uluslararası öğrencilerin de katılımıyla 'Benimle 5 Dakika' etkinliği düzenlendi.
Engelli minikler tekerlekli sandalye dans gösterisi yaptı. Kulüp öğrencilerinin eşliğinde yapılan dans gösterileri oldukça beğeni topladı. Gösteriyi izleyen diğer engelli vatandaşlar da şarkı ve danslara eşlik etti. Afganistan, Türkmenistan ve Azerbaycan'dan gelen uluslararası öğrencilerin de katıldığı etkinlikte öğrenciler kendi yöresel danslarıyla programa renk kattı.
Amisos 55 Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yaşar, "10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında geleneksel hale getirdiğimiz 'Benimle 5 Dakika' etkinliğimizi yaptık. Çok sayıda uluslararası öğrencinin katıldığı etkinliğimizde müthiş bir atmosfer var. Engellilerle engelli olamayanları bir araya getirerek engellileri sosyalleştirmek, engelli olmayanları da bilinçlendirmek gibi bir çabamız var. Afganistan, Türkmenistan ve Azerbaycan'dan gelen öğrencilerimiz de bizlere destek oldular" dedi.
HABER: MİNE ŞEN