scorecardresearch

SAMSUN'DA TRAFİK HAFTASI KUTLANDI

0 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 13 gün önce
DilTürkçe
Açıklama
SAMSUN'DA TRAFİK HAFTASI KUTLANDI
Samsun'da “Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” kapsamında trafik kazaları ile ilgili simülasyon ve bilgilendirici etkinlikler yapıldı.
Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşti. Açılış konuşmaları ile başlayan etkinlikler, trafik konulu yapılan resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile devam etti.
Ulaşım, trafik ve trafik kazalarının birbirine zincirleme bağlı ve uygar yaşamın vazgeçilmez öğelerinden biri olduğunu belirten Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, "Trafik dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de giderek büyüyen ve etkili ve acil önlemler alınması gereken bir sorun haline gelmiştir" dedi.
Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, "Yurdumuzda ulaşım sektöründe aslan payına sahip olan karayol taşıtları kurallara uygun kullanılmadığında insan hayatı için çok büyük bir tehdit oluşturmaktadır" diye konuştu.
Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünya genelinde 10 ile 45 yaş arasındaki insanların ölüm sebepleri içerisinde trafik kazalarının birinci sırada yer aldığını belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, "Karayolu trafik güvenliği konusu toplumun her kesimini yakından ilgilendiren ve herkesin katkı vermesi gereken bir konudur" dedi.
Etkinlikler, konuşmaların ardından vatandaşların kaza simülatörüne binmesi ile devam etti. Etkinlikte ayrıca, sarhoş gözlüğü uygulaması ve bilgilendirici sunumlar yapıldı.
HABER: MİNE ŞEN