scorecardresearch

MİNİK ELLERDEN KUŞLARA YUVA

85 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 13 gün önce
DilTürkçe
Açıklama
Samsun'da Arıburnu Anasınıfı öğrencilerinin yaptıkları kuş yuvaları Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yardım ile Muzaffer Önder Parkı'nda bulunan ağaçlara asıldı
Doğa, hayvan sevgisi yanında ailenin oluşturduğu yuvanın da önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe öğretmenler veliler ve okul müdürü de katıldı.
Proje ile doğa ve çevre bilincini öğrencilere aşıladıklarını belirten Arıburnu Anaokulu Sınıf Öğretmeni Nesrin Tokaç, "Projemizin ismi Korusev projesi. Projemizin amacı doğaya ve hayvanlara zarar vermemek, korumak. Genelde sokak hayvanlarına yönelik projeler yapılıyordu. Biz de doğadaki hayvanlara yönelik bir şeyler yapmak istedik. Kuşlar bizim için çok önemli. Doğanın vazgeçilmezi ve müzisyenleri. Okulo idaresi veliler ve öğrencilerle birlikte yürüttük. Projemiz 3 aşamadan oluştu.Son aşamasında ise yaptığımız bu kuş yuvalarını Büyükşehir Belediyesi'nin de desteğiyle Muzaffer Önder Parkı'ndaki ağaçlara asacağız" dedi.
Kuşların özellikle kışın barınması amacıyla yapılan yuvalar Büyükşehir Belediyesi personellerinin yardımı ile ağaçlara monte edildi.
HABER: MİNE ŞEN
KAMERA: MUSTAFA GÜN