scorecardresearch

MERAL AKŞENER SAMSUN'DA

5 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 22 gün önce
DilTürkçe
Açıklama
İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER SAMSUN'DA


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin il başkanlığının açılışı için gittiği Samsun'da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti çalışmaları kapsamında yurt içi ziyaretlerine devam ediyor.Akşener, partisinin il başkanlığı binası açılışı için Samsun'da vatandaşlarla bir araya geldi. Kötü hava şartlarına ve soğuk havaya rağmen yoğun katılımın olduğu açılış miting havasında yapıldı.

Burada yaptığı konuşmada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Akşener, 'Kızılelma' tartışmalarına da değinerek, "Kızılelma Türk milletinin cihan hakimiyeti mefkuresidir" ifadelerini kullandı.
İYİ Parti bir değerler hareketi. Şu anda milli, manevi, dini değerlerin hepsinin içinin boşaltığı bir Türkiye ile karşı karşıyayız. 

"KIZILELMA'YI DİŞLEMEKTEN VAZGEÇİN"
Milli değerlerimizin içinin boşaltığı bir süreçte duydunuz mu muhterem 'biz Kızılelmacıyız' dedi. Şimdi buradan sesleniyorum ey muhterem! Önce ayağının altına aldığın Türk milliyetçiliği sebebiyle ayağını kaldır. Kızılelma'yı herhalde sen aldatılan kırmızı başlıklı kızın sepetindeki kırmızı elma zannettin. Kızılelma'yı dişlemekten vazgeç. Kızılelma Türk milletinin cihan hakimiyeti mefkuresidir. Sürekli aldanan, o nedenle de aldatan muhterem Türklüğün cihan hakimiyeti mefkuresinden anlamaz. Onun için Kızılelma'yı kırmızı başlıklı kızın çantasındaki kırmızı elmayla karıştırıp Türk cihan hakimiyeti mefkuresinin işlenmesinden vazgeç.

"MEHMETÇİK ÜLKEMİZİ YENİDEN AYAĞA KALDIRMAK İÇİN AFRİN'DE"
Bugün Afrin harekatında kahraman Mehmetçiklerimiz üzerine düşeni yapıyor. Ana kuzuları 'biz Kızılelma'ya gidiyoruz. Söyleyin ailemize bizleri beklemesinler' diyor. Allah onların ayağına taş değmeden geri dönmelerini nasip etsin.Ama şunu söylemek zorundayım; siyasetin bozduğu, bu muhteremlerin bozduğu, Saray koalisyonunun büyük ortağının bozduğu dış politikadaki itibarımızın iki paralık edildiği bu süreçte, bizi yönetenlerin rezil rüsva ettiği ülkemizi yeniden ayağa kaldırmak için kahraman Mehmetçiğimiz orada. Onlar dövüşüyor, onlar mücadele ediyor. Cenab-ı Allah yanlarında olsun.