scorecardresearch

"BİR BİLENLE BİLGE NESİL" ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

15 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 8 gün önce
DilTürkçe
Açıklama
Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Genç Memur-Sen tarafından başlatılan "Bir Bilenle Bilge Nesil" projesi ödülleri sahiplerini buldu.
İl genelinde bin 500 öğrenciyle başlatılan ve gençlere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, okuduğu kitabı analiz etme, kritiğini yapma ve kompozisyonunu yazma becerisi kazandırmaya yönelik projenin ödül töreni Şehit Ömer Halisdemir Konferans salonunda gerçekleştirildi.
Gelecek yıl daha büyük bir heyecanla yollarına devam edeceklerini belirten Memur-Sen İl Temsilcisi Nejdet Güneysu, "Öğrenciler derdimiz sizsizniz, sevdamız sizsiniz. Sadece bizler sizlere değil sizler de bizlere bir şeyler öğretiyorsunuz. Biz yola çıkarken okuyalım, anlayalım ve anlamlandıralım dedik. Biz yola çıkarken şu an görmüş olduğumuz tablo karşısında biraz daha küçük düşündüğümüzü fark ettik. Bin 500 öğrencimizle değil yola 5 bin öğrenciyle çıkmalıydık" dedi.
Kültür gezileri kapsamında vatandaşları Çanakkale'ye gönderen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, projede dereceye giren 60 öğrenciyi Çanakkale'ye gönderme sözü verdi.
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Hayatı nitelikli yaşamanın ve yön vermenin yolu kitaptan geçiyor. Bu millet 3 cihanda hükümsürmüş bir cihan devleti olarak dünyadaki bütün mazlum ve mağdurları himaye etmiş bir millet. Böyle bir ülkenin nesli, geleceğe yön verecek olan hazinesi sizler yarına ilişkin iyi hazırlıklar yaparsanız yeni bir cihan, yeni bir cihan devleti yeni bir dünya o zaman mümkün olacaktır" dedi.
Samsun Valisi Osman Kaymak, "Memur-Sen Başkanımız projeyi nalttığından bende çok heyecanlanmıştım. Sayının az olduğunu düşündüm ama bu konuşmlardan sayının artacağı kararı çıktı. Biz il olarak okumayı çok önemsiyoruz ve bu anlmada çok ciddi çalışmlar yapıyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
HABER: MİNE ŞEN